Tarahi : Amir Abdolahi
میقات اصفهان

اعلانات


حدیث روز


سایت های مفیدورود
عضويت در سايت
بازيابي کلمه عبورنام کاربری:
رمز عبور:درباره ما
   درباره ما   نويسنده: admin   تاريخ: 17-09-1393, 20:19   بازديدها: 74

آموزش از راه دور عبارت است از آن دسته آموزش هایی که بر اساس برنامه های مصوب آموزش و پرورش برای آموزش تمام یا بخشی از موضوعات درسی دوره ی آموزش متوسطه و دوره ی راهنمایی تحصیلی و دوره پیش دانشگاهی با تاکید بر فراگیری دروس از طریق دیداری یا شنیداری و کاهش ساعات حضور در کلاس های درس بر حسب موضوع دروس ،انجام می پذیرد.(ماده 2 اساسنامه موسسه آموزش از راه دور) این شکل آموزشی به صورت غیرحضوری یا نیمه حضوری قابل تقسیم است.

موسس مدرسه آموزش از راه دور میقات در سال 1387 موفق به اخذ مجوز گردید و فعالیت خود را در همان سال آغاز کرد. این مجموعه در هر دو مقطع مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی یعنی «راهنمایی» و «متوسطه» فعالیت می کند. دوره متوسطه خود دارای دو بخش است: 1-کاردانش      2-نظری.

مقطع راهنمایی تحصیلی در نظام آموزشی قدیم شامل سه سال تحصیلی می شد. در سال تحصیلی93-94 مراکز آموزش از راه دور تنها مجاز به ارایه ی درس های سال سوم می باشند و متقاضیان سال های اول و دوم باید متناسب با نظام جدید به تحصیل بپردازند. امکان تطبیق واحدهای درسی در نظام جدید نیز وجود ندارد و فرد باید از پایه هفتم شروع کند. این مدارس کماکان می توانند در سال های مختلف مقطع دبیرستان دانش آموز بپذیرند. دانش آموز باید برای قبولی در هر مقطع تحصیلی تعدادی مشخص از واحدهای درسی را بگذراند. هر واحد مانند وزن و در واقع نوعی ارزش تحصیلی برای هر درس می ماند. برای مثال اگر درس «الف» دارای 3واحد و درس «ب» دارای 1واحد باشد به این معنی است که درس «الف» 3 برابر درس «ب» از نظر تحصیلی دارای ارزش است. پس همه درس ها دارای یک میزان ارزش تحصیلی نیستند. تعداد کل واحدهای هر مقطع در زیر آمده است:(یعنی جمع کل تعداد واحدهای چندین درس مصوب برای هر مقطع عدد زیر می شود.) 

اول دبیرستان: (عمومی و مشترک بین همه رشته ها):32واحد

دوم تجربی: 33واحد- سوم تجربی:32واحد-دوم ریاضی:32واحد- سوم تجربی33واحد-دوم انسانی 32واحد- سوم انسانی 33واحد

جبر و احتمال ، گسسته،حسابان و هندسه تحلیلی از درس های مهم رشته ریاضی هستند.بدیهی است که افراد متقاضی این رشته علاوه بر علاقه باید توانایی حل مساله ریاضی را نیز در خود مشاهده کرده باشند. زیست شناسی و زمین شناسی هم از درس های پر اهمییت رشته تجربی هستند به خصوص اینکه از عمق زیادی هم برخوردار می شوند.متقاضیان ورود به این رشته باید حافظه خوبی در به خاطر سپردن واژگان تخصصی داشته باشند.همچنین به ظرفیت پایین تر این رشته نسبت به رشته ریاضی،تلاش بیشاری هم برای پذیرش در دانشگاه نیاز دارد که با کوشش و علاقه داوطلبان قابل چشم پوشی است.

رشته انسانی: نیز همانند تجربی حافظه ی خوب را می طلبد.جامعه شناسی،روانشناسی،تاریخ و جغرافیا از درس های مهم آن هستند.همچنین دانش آموزان این رشته نیز درس های زبان فارسی و عربی منحصر به فرد این رشته را تحصیل می کنند. تحصیل در رشته های نظری تا مقطع پیش دانشگاهی ادامه پیدا می کند.دانش آموزان پس از آن در کنکور شرکت می کنند و وارد دانشگاه می شوند.در این حالت مدت تحصیل در دانشگاه چهار سال می باشد و در نهایت دانش آموز موفق به اخذ مدرک کارشناسی(لیسانس)می شوند. اما تحصیل در دوره کاردانش تا مقطع سوم دبیرستان ادامه پیدا می کند.در این زمان دانش آموز موفق به اخذ مدرک دیپلم می شود.دانشگاه های فنی و حرفه ای مانند شهید محسن مهاجر اصفهان یا دانشگاه های جامع علمی کاربردی از فرصت های تحصیلی بعدی هستند که دانش آموزان دیپلم کاردانش می توانند در آن شرکت کنند.طول دوره تحصیل در این حالت دو سال می باشد.در پایان دانشجو مدرک فوق دیپلم خود را دریافت می کند.در صورت ادامه تحصیل در دوره کاردانی به کارشناسی فرد می تواند مدرک لیسانس خود را نیز دریافت کند.

دانش آموزان نظری هم به طور مشروط و در بعضی از رشته ها می توانند در دوره های فوق دیپلم شرکت کنند.

مدرسه راه دور میقات در شش رشته کاردانش دانشجو می پذیرد که در زیر به اجمال معرفی می شوند. 
 

نوشته شده توسط : uuu | تاریخ : 3 آبان 1395 12:52


A surprising fact is that the already low breitling replica sale of these timepieces come with an additional discount saving you money that you probably never dreamt of breitling replica uk. You could be relieved that there aren't any hidden charges, which is one of the rolex replica sale that most customers get put off. A trustworthy site that believes in the motto "Only Rolex, only the best" is here to serve you with all your Rolex needs. All you fake hublot fanatics out there if you haven't checked out this site, you're missing something in life! Besides the cartier replica, this imposing site has other models of the Replica Rolex like Oyster Datejust, Turnograph, Yachtmaster, GMT explorer, Daytona and many more that could rolex replica sale you with the ravishing designs they are crafted in.
[پاسخ]

 
 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :
تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :


 
 

تماس با کادر مدرسه

سیستم اعلام نمرات

اخبار مدرسه

جديدترين اخبار


نظر سنجی


 

نظرشما در مورد سایت مدرسه چیست؟


 
 

آمار سایت


آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 8
این ماه: 230
کل: 312
کل نظرات: 82
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 9
این ماه: 312
کل: 466
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: AlexisPaten68